NE ARAMIŞTINIZ?

ÜRÜN SORGULA

  (0533) 296 41 92
Trabzon hasırı M.Ö.7 yüzyıllardan günümüze kadar kullanılan bir örgü tekniğidir. ilk kullanımında zırh örgüsü olarak yapılan Trabzon hasır örgüsü Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u fethi hasır örgü tekniği gelişmeye başlamıştır.
Trabzon hasır örgüsü yalnızca Trabzon'da yapılmaktadır. Bu teknik ilk zamanlar erkek örücüler tarafından yapılırken günümüzde Trabzonlu hanımlar tarafından yapılmaktadır. Bu örgü sanatı ülkemize özel tek kuyumculuk tekniğidir.
Günümüzde Trabzon hasır kemerler, Trabzon hasır kolyeler, Trabzon hasır gerdanlıklar, Trabzon hasır bileklikler, Trabzon hasır kelepçe, Trabzon hasır küpe modelleriyle nostaljik esintiyi modern tarzıyla etkin kıyafetlerle uyumlu
kombinler oluşturmakta ve hem günlük kullanıma hem de özel gün ve gecelerde kullana bileceğiniz zarif, şık, el emeği ile farklılık oluşturmakta.
 

22 Ayar Trabzon Hasır Bilezikler

Trabzon şehriyle özdeşleşmiş olsa da her yerde karşımıza çıkan 22 Ayar Trabzon Hasır Bilezikler, düğünlerde en çok gördüğümüz takılardan bir tanesidir. Geline altın takılırken bu bilezik çeşidini de görürüz. Görüntü olarak göze güzel gelse de fiyat olarak diğerlerinden pahalıdır. Bu bileziğin farklı farklı modelleri de vardır. 

Kuyumcuların çoğunda bulunan bu hasır bilezikler özellikle son yıllarsa oldukça revaçtadır. Farklı ödeme seçenekleri sunan sitemizde ülkenin dört bir yanına kargo gönderimi de mevcuttur. Kargoya verilmesinin ardından ürün size 2-3 iş günü içinde teslim edilir. 

Trabzon Hasırı

Genç kızların ve gelin adaylarının göz bebeği olan hasır ve 22 Ayar Trabzon Hasır Bilezikler oldukça gösterişli takılardır. Bilekte görkemli duruşuyla bilezik konusunda ilk sıralarda yerini koruyor. Bu ürün hiçbir şekilde kararma, paslanma yapmaz. İlk günkü yerini korur. Sitemizden bu ürüne güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kullanıldığı zaman bilekte hoş bir görüntü yaratan 22 Ayar Trabzon Hasır Bilezikler gelin adaylarının bir numaralı tercihidir.