NE ARAMIŞTINIZ?

Sertifikanı Sorgula

Hakkımızda

1992 yılında perakende ile kuyumculuk sektörüne başlayan Fatih Yılmaz tarafıhakkimizdandan 1999 yılında imalat, üretim ve toptan satış üzerine Elizi Kuyumculuk Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi kurulmuştur. Trabzon'un ilk Trabzon hasır üretim fabrikası ve mağazası , İstanbul Cağaloğlunda mağaza ve atölye kafe konsepti, e-mağaza ve toptan satış ağı üzerinden  Türkiye’nin birçok ilindeki tedarikçi firmalar ile Elizi severlerin tasarımlarımıza ulaşmasını  sağlamaktayız

Kurulduğumuz günden itibaren yaptığımız inovasyon, teknik buluşlar ve trend olan tasarımlarla yok olmaya yüz tutmuş Trabzon Hasır takılarını yeniden canlandırıp trend haline getirdik. Trabzon Hasır takıları sadece Trabzon yöresindeki düğünlerde tercih edilen bir takı olmaktan çıkmış, yurdumuzun her köşesindeki düğünlerde en çok talep edilen mücevher haline gelmiştir. Ayrıca yapmış olduğumuz modern koleksiyonlarla, Trabzon Hasırı günlük hayatta kullanılan mücevherler arasında en çok tercih edilen mücevher olmuştur. 

Tasarımı yapılan bir mücevherin trend bir takı olabilmesi için reklam ve tanıtımın çok önemli olduğunun farkında olan firmamız, Trabzon Hasır tarihinde bir ilk olan televizyon reklamları ve dijital reklamlarla, yaptığımız koleksiyonların bir trend haline gelmesini sağlamıştır. Ayrıca firmamız, e-ticaretin çok önemli olduğu farkındalığıyla 2000 yılından itibaren e-ticarete yatırım yaparak Trabzon Hasırı mücevherlerine kullanıcıların kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlamıştır. Ve yine bir ilk olan Trabzon Hasır takılarının internetten ilk satışını firmamız gerçekleştirmiştir. Geldiğimiz bu süreçte ise firmamızın satışlarının %30’unu e-ticaret oluşturmaktadır. 

Yıllardır evlerinden hiçbir sosyal güvenceye sahip olmadan fason bir şekilde çalışan Trabzonlu örücü kadınlara “Sosyal Haklara Sahip Örücülük” projesiyle istihdam sağlayan firmamız, bu el sanatının gelecek nesillere aktarılabilmesi için büyük bir fayda sağlamıştır. Trabzonlu kadınları eğitime tabi tutarak örgü aşamasından sonraki üretim sürecinde çalışmalarını sağlanmıştır. 

Trabzon Hasırını değerli kılan altın bir tele binlerce ilmek atılarak el emeği göz nuru dökülerek üretilmesidir. Ancak Trabzon Hasırının bu zorlu üretim aşaması ne kadar anlatılsa da kullanıcılar tarafından bilinmemekteydi. Düzenlediğimiz workshoplarla Trabzon Hasır kullanıcılarına üretim aşamasını görsel ve uygulamalı bir şekilde göstererek bu zorlu ve meşakkatli üretim sürecini yaşayıp anlamalarını sağladık. Hakkimizda Elizi

Workshoplardan oluşturduğumuz bir fikirle “Yaşayan Efsanende Kendi Elizin Olsun” sloganıyla Trabzon Hasırı severlerin çocuklarına, torunlarına aktarabilecekleri bir hatıraya sahip olmalarını sağladık. Oluşturdukları siparişlerin örgü aşaması tamamlandıktan sonra yeni bir konsept olan Atölye Cafe’mizde onları ağırlayıp kısa bir eğitimden sonra kendi yaşayan efsanelerine kendi el izlerini bırakmalarını sağladık. Ardından ürünü kendi ölçülerine göre provalı bir şekilde tamamlayıp sorunsuz bir şekilde teslim almalarını sağladık. 

Trabzon Hasır tarihinde bir ilk olan ölçüsü ayarlanabilir Trabzon Hasırını, firmamız tarafından geliştirilen yeni kilit sistemimiz ile Elizi severlerin beğenisine sunduk.

Kurulduğumuz günden itibaren sektördeki sorunları tespit edip bunlara kalıcı çözümler üreterek Trabzon Hasırı tarihindeki yolculuğumuza devam etmekteyiz.

Misyonumuz

Elizi olarak, Trabzon'da üretilen her ürünün bir hayat hikayesi olduğuna inanıyoruz. Bu hikayeleri gelecek nesillere aktarmak ve Elizi markasını dünya çapında tanınan bir marka haline getirmek misyonumuzdur. Bu şekilde, Trabzon Hasırı ürünlerinin özel anlamı ve tarihçesi korunarak, gelecek nesillere de değerli bir meslek olarak aktırılmış olacaktır. Bizim için önemli olan, ürünlerimizin kalitesini yüksek tutarak, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve Elizi markasını dünya çapında ön plana çıkarmaktır.

Vizyonumuz

Elizi Kuyumculuk olarak, Trabzon hasırı örücülüğünü meslek haline getirme projemizle Türkiye'nin ürettiği tek orjinal takı olan Trabzon hasırını gelecek nesillere güçlü bir şekilde aktarmak. Müşteri memnuniyetini kendimize rehber ilke edindik. Bu ilke doğrultusunda  oluşturduğumuz kişiye özel üretim (atölye kafe konsepti ) ile elizi severlerin memnuniyetini en yüksek seviyede devam ettirmek. Kuyumcluk sektöründe perakende mağazacılığa getirmiş olduğumuz yeni konsept mağazalarımızla, ülkemizin her köşesinden ulaşabilirliği sağlamak. Trabzon'dan doğan markamızın Türkiye'de oluşan marka bilinirliğini tüm dünya ülkelerinde sağlamak.