NE ARAMIŞTINIZ?

Sertifikanı Sorgula

Trabzon Hasırı Bileklik

 Kadınlar için yüzyıllardır vazgeçilmez bir tamamlayıcı olan altın takılar Anadolu'nun esintilerini taşıyan modelleri ile asla modası geçmeyen ürünler olarak bilinir. Trabzon hasırı bileklikler geleneksellik ve şıklığın harmanlandığı, tamamen el emeği olan ve tek tek örgü tekniği ile yapılan takılardır. Bu özelliği ile özel bir yere sahip olan hasır bileklikler, kadınların kollarını süsleyen nadide parçalardır. 

İlmek İlmek Örülen Trabzon Hasır Bileklikler...

Türkiye'de yalnızca Trabzonda üretilen ve yüzyıllar öncesinden günümüze gelen değerli bir miras olan Trabzon hasır bileklikler günlerce uğraşılarak meydana gelir. İlk hafta Karadenizli kadınlar tarafından örülür, diğer hafta da işçiliğin geri kalanı tamamlanarak hazırlanır. Hiçbir makine kullanımı olmadan sadece el işçiliği ile üretilen her hasır bilekliğin yapımında Karadenizli bir kadının el emeği vardır.

Trabzon Hasır Bileklik Modelleri ve Fiyatları

İlmek ilmek örülen Trabzon hasır bileklikler atölyelerin yolunu tutarak işlenir ve hazır hale gelir. İnce işçiliği ile önemli bir yere sahip olan hasır takılar firmamız tarafından özenle üretilir ve sizlerin beğenisine sunulur. Birbirinden farklı, 14 ve Trabzon hasır bileklik 22 ayar göz kamaştırıcı hasır bileklik modellerini incelemek için sitemize göz atabilirsiniz.