NE ARAMIŞTINIZ?

Sertifikanı Sorgula

Neden Elizi

1.El Üretim

Ne yazık ki mücevherat sektöründe satılan ürünlerin birçoğu hurda olarak alınıpneden elizi, temizlendikten sonra satılan ürünlerden oluşmaktadır. İkinci el ürünler, kim tarafından ne zaman üretildiği belli olmayan ürünlerdir. Birçok mücevher sever bu konuda mağdur olmuş ve bu olaylar haberlere dahi konu olmuştur. Firmamız kurulduğu günden itibaren bu konuda mücadelesini sürdürmektedir. Firmamız birinci el üretim yapmakta ve bunu “ÜRÜN KİMLİĞİ” uygulaması ile garanti altına almıştır.

 

Ürün Kimliği Numarası

2017 yılından itibaren ürün kimliği uygulaması ile firmamız kuyumculuk sektöründe bir ilke imza atmıştır. Firmamız tarafından uygulanan bu uygulama sayesinde müşterilerimiz aldıkları ürünün firmamıza ait olduğunu, laboratuvar analiz sonuçlarını, örücülerinin kim olduğunu görebilmektedirler. Ürün kimliği numarasını web sitemizdeki “Sertifikanı Sorgula” alanından kontrol edebilirsiniz. Bu uygulamanın önemini siz Elizi severlere şöyle anlatabiliriz; firmamız Trabzon hasır üretiminde güvenilirliği ve marka bilinirliğiyle mücevher severlerin ilk ve tek tercihidir. Bu durumu kullanmak isteyen bazı art niyetli kişiler, merdiven altı üretilen ürünlere markamızı yazmak ve logomuzu kullanmak sureti ile mücevher severleri aldatmaya çalışmışlardır. Bu gibi durumların önüne geçmek için lütfen aldığınız ürünün üstündeki ürün kimliği numarasını web sitemizden sorgulayın. Sertifikanızı kaybetme durumunda ya da web sitemizden-mağazalarımızdan aldığınız ürünlerin sertifikalarını adınıza kaydetmek, güncellemek için ise web sitemizdeki “Sertifikanı Kaydet” alanından sertifika bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

 

Yaşayan Efsanenizin kaybolması ya da art niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda ürün kimliği ne işe yarar?

Herhangi bir kaybolma ya da ürünlerinizin art niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda, ürününüzün ürün kimliğinizi bizimle paylaştığınız takdirde bu numara tüm dernek ve kuyumcularla paylaşılacak, bu kişiler tarafından ürününüzün kuyumculara satışı yapılmak istendiği takdirde ürün tespiti ürün kimliği numarası ile gerçekleştirilebilecektir.

 

Kullanıcı Ölçüsüne Özel Provalı Üretim

Sektöründe öncü yaklaşımlarıyla ”Kişiye Özel Provalı Ölçülü Üretim” hizmeti veren bir markadır. İstanbul Cağaloğlu’nda bulunan mağazamızda ya da Trabzon Ortahisar Showroom’umuzda siz Elizi severlere provalı üretim ayrıcalığı tanımaktayız. Ürünleriniz sizler Atölye Cafe’mizde boğaz manzarası eşliğinde kahvenizi yudumlarken sizlere özel ölçülerde üretilmekte ve 1 saat gibi kısa bir süre aralığında sizlere teslim edilmektedir.

 

Ayar Garantisi

Özenle ürettiğimiz Elizi markalı tüm ürünlerde, ham madde olarak kullandığımız altını bütün üretim aşamalarında İKO ayar laboratuvarı ve Trabzon laboratuvarında analize tabi tutarak ayar garantili üretim yapmaktayız. Ürün kimliği numaranızla analiz sonuçlarını görebilirsiniz.

 

Ömür Boyu Ücretsiz Bakım ve Onarım

Kullandığı ileri üretim teknikleri ile ürün teslim sürelerini minimuma indirgemiş ve kullanıcı hatalarından oluşabilen ürün deformasyonlarında dahi belli oranda ücretsiz bakım ve onarım imkanları sunan bir markayız. Ürünlerinizde oluşabilecek tel atığı, kilit problemi, form bozulması gibi problemlerde ücretsiz bir şekilde bakım ve onarım sağlamaktayız. Tel atığı ve kilit bazlı sorunların tekrarlanması dahilinde ise ürününüzü yenisiyle değiştirmekteyiz.

 

Ölçüsü Ayarlanabilir İlk Trabzon Hasırı

Trabzon Hasır tarihinde bir ilk olan ölçüsü ayarlanabilen Trabzon Hasırı 7/24 modelimiz ile Elizi severler yaşayan efsanelerini 2 cm aralıkta büyültüp küçültebilmektedir. Bu sayede ölçü uyumu aranmaksızın Yaşayan Efsanelerini gelecek nesillere gönül rahatlığı ile aktarabilmekte, kilo alma-verme durumlarında ölçülerini ayarlayabilmektedirler. Bu ayrıcalık sadece firmamızın geliştirdiği kilit sistemleri ile kullanılabilmektedir.

Kendi Yaşayan Efsanene Kendi Elizi’ni Bırakneden elizi

Bu uygulama ile beraber Elizi severler oluşturdukları siparişlerin örgü aşaması tamamlandıktan sonra yeni bir konsept olan Atölye Cafe’mizde onları ağırlayıp kısa bir eğitimden sonra kendi yaşayan efsanelerine kendi el izlerini bırakmalarını sağlamaktayız. Ardından ürünü kendi ölçülerine göre provalı bir şekilde tamamlayıp sorunsuz bir şekilde teslim almalarını sağlıyoruz. 


Sürdürülebilir Örgü Kalitesi

30 yıllık bir firma olduğumuzdan dolayı, ürünlerimiz kalite kursuna tabii tutulmuş; tecrübeli, Trabzon’un en seçkin örücüleri tarafından örülmektedir. Yıllardır evlerinden hiçbir sosyal güvenceye sahip olmadan fason bir şekilde çalışan Trabzonlu örücü kadınlara “Sosyal Haklara Sahip Örücülük” projesiyle istihdam sağlayan firmamız, bu el sanatının gelecek nesillere aktarılabilmesi için büyük bir fayda sağlamıştır. Örücülerimiz kalite kontrol eğitimlerine tabi tutularak çalışmaktadırlar. Bu eğitimler sonucunda örgülerimizde sürdürülebilir örgü kalitesini sağlamaktayız. Ayrıca Trabzon’da evlerinden örücülük yapan örücüleri de dönemsel aralıklarla kalite kurslarımıza tabi tutarak sürdürülebilir örgü kalitesini devam ettirmekteyiz.

 

Patentli Teknik Buluşlar

Üretim aşamasında yapmış olduğumuz patentli teknik buluşlar sayesinde piyasa standartlarının en hafifi ve en kaliteli ürünlerini üretiyoruz. Yaptığımız buluşlar ve teknik geliştirmeler sayesinde kalitemizi standart bir hale getirdik.

            neden elizi
Değişebilir Toka Sistemi

Elizi markasında kullandığımız patentli değişken toka sistemiyle kullanıcının klasik bir hasır bilezik üzerinde birden fazla farklı model kullanılabilmesini sağlıyoruz. Elizi severler bu sayede daha az işçilik ödeyerek daha fazla ürün çeşidine sahip olabiliyorlar.

 

Ölçü Alma Aparatları

Geliştirdiğimiz özgün ”Ölçü Alma Aparatları” ile Elizi severlerin ölçülerini kolayca öğrenebiliyor ve üretim sürecini hızlandırabiliyoruz.

 

Patent ve Tasarım Tescil Belgelerine Sahip

TSE ve İSO 9001 kalite belgeleri, Coğrafi İşaret belgesi, Değişken Toka Sistemi patenti, Hasıra form kazandırma plakaları patenti ve tasarım tescil belgelerine sahip bir markayız.